Fénymérő
2010. július 30. 15:13
Vélemény:
6
Szavazat:
8
Mai látogató:
12
Utolsó látogatás:
Ma 05:18:06
Vélemény:
6
Szavazat:
8
Mai látogató:
12
Utolsó látogatás:
Ma 05:18:06
Sziasztok.Én ezen az elven építettem me a napelemet a számológépemre és nagyon jó.Akit érdekel annak adok egy kapcsolási és egy nyák rajzot, csak kerresetek meg az email címemen.(és ezt gyerek fejjel építettem meg!)
Ez EGY ötlet, s nem is rossz! Beindította néhány ember gondolkodását is, sajnos a reagálások stílusa kívülállóként is bántó. Ha valakinek egyszerűbb, szerinte jobb ötlete van, attól még ne érezze feljogosítva magát arra, hogy leminősítsen másokat!
nos, ennyi erővel egy aprócska napelemcellával (kertilámpából,zsebszámológépből,stb.) örökké működik és csak össze kell kötni a napelemet a decibelmérővel, legfeljebb kell sorban kötni még egy ellenállást (vagy jobb egy kis trimmer poti), hogy be lehessen kalibrálni, és akkor a napelem a fénymennyiségnek megfelelően állít elő feszültséget, amit kijelezhetünk, a fényerősség/fényintenzitás mérése ugyanígy történik, csak áramerősségmérő üzemmódban kell bekötni a műszert. még egyszerűbb, mint ez a diódás...
A multi méter egyébb mérésekre való ez 1db 1.2 v akkuval 1 évig üzemelköszönöm a hozzászólásokat
egyetértek, főleg, hogy a dióda negatív kivezetését a telep pozitívjára kötötte, de az ötlet jó... egyébként egy egyszerű multiméterre kötve még egyszerűbb kapcsolást kapunk, pl. ellenállás mérő üzemmód + egy fotoellenállás és kész, eredeti fénymérővel hitelesítjük és máris tudjuk, hogy hány ohm hány lumenes fényerőnek felel meg, és akkor még a dióda polaritásával meg hasonlókkal sem kell foglalkoznunk. egy multiméter meg mindenhol akad :)
Nos ez a leírás igencsak felületesre sikeredett.