





Videojelről szinkron jel leválasztás







2000. március 30. 09:50
Vélemény:
15
Szavazat:
16
Mai látogató:
4
Utolsó látogatás:
Ma 08:15:09
Legújabb írás

Vélemény:
15
Szavazat:
16
Mai látogató:
4
Utolsó látogatás:
Ma 08:15:09
Ennek a kimenetén CS azaz öszetett szonkronjel jön le. Ha nem tévedek mindet szinkronnak tekint, ami 0,3V alatt van. Ez teljesül a sor- és képszinkronra is.
Nekem egy video átkapcsoló doboz sikerült a segítségével építenem , a mi amolyan master/slave átváltó: Ha az "A" bementen nincs jel, akkor a "B" bemenetet kapcsolja a kimenetre, ha van akkor az "A" jelet játsza át.
a tv-knél hsaznált video jelben 1 képkozkához csak 1 szinkron impulzus tartozik, még pedig az ugrasztja az elektronsugara a bal felső sarokban és utána megadott vizszintes illetve függöleges timing alapján fut végig a képen, az RGB jelek meg ehhez a timinghoz viszonyitva jönnek.
A kapcsolás például akkor lehet használható ha videojel digitalizálót akarsz építeni, és igy a mikroporcesszorodnak megtudod adni mikor kezdje el a képkocka RGB jelének rögzitését. kb ennyi.
A szinkron jel önmagában nem látható a képernyőn, csak az RGB-jelek mellett szükséges, hogy ne essen szét a kép (szinkronizálja a kép-jeleket, hogy időben lője ki az elektronokat a monitorra - kb ennyit tudok).
Viszont nem tudom, hogy ez hogy használható fel a gyakorlatban, mert két féle szinkron jel van (vízszintes és függőleges). Akkor ez melyik? Vagy hogy?
gezAX
Na ja, én is hülye vagyok, miezazizé?????
Lehet hülye kérdés de amatőr vagyok :) enneél a kapcsolásnál hovatünik a videojel ill kivehető e belőle illetve mi tudok kezdeni a csupasz szinkronjelel?
ZEN