





Túlfeszültségvédõ
Azt nem tudom hogy villámcsapás esetén is megvédené-e a készüléket, ki kellene próbálni!

FIGYELEM!







2005. március 02. 15:10
Vélemény:
8
Szavazat:
20
Mai látogató:
9
Utolsó látogatás:
2023. október 01. 12:43:28
Legújabb írás




Vélemény:
8
Szavazat:
20
Mai látogató:
9
Utolsó látogatás:
2023. október 01. 12:43:28
E kapcsolás helyett egyszerűbb,és olcsóbb megoldások vannak piacon. A nevük Varisztor. Ha villanyszerelő köti be,még a biztosító is fizet. Villámvédelemmel pedig ne játszunk,helytelen kialakítás esetén tűzveszélyes is lehet,épp úgy mint a túlfeszvédelem.
Túlfesz védelemre a kiselosztóba,és a dugaljakba szoktak védelmet szerelni.
Összefoglalóan: a villámvédelmet tessék boltban megvenni, ha nem Dehnport cuccot vesz az ember akkor már egész emberi áron ki lehet jönni. Ez a kapcsolás pillanatnyi túlfeszültségek ellen képes megvédeni az utána kötött készüléket, de a megépítésénél nagyon oda kell figyelni az érintés/tűzvédelmi veszélyekre, valamint a helyes méretezésre.
A szikraköz feladata a több kV-os lökés levezetése, melynek áramerőssége kA-es nagyságrendű is lehet. Ez után legalább 10m-nyi kábellel (gyak. az alelosztókba) kerül beépítésre a varisztor (VDR) amely alap esetben nagy ellenállású (megaohm...) és túlfeszültség esetén átmegy kis ellenállásba (általában tönkre is megy ettől /felrobban/ de a készüléket megvédi).
D-s kismegszakító motorvédő kategóriába tartozik, a névleges érték 18-20 szorosát is elbírja 1 másodpercig. Ide semmiképpen nem jó! Csak B jelleggörbe jöhet szóba, tehát B6, esetleg C4-es megszakító, de a triakot érdemes a lehető legjobban felülméretezni.
A villámvédelmet nem véletlenül szokták első sorban 2-3 fokozatúra építeni. Az első fokozat sima szikraköz, a második varisztor, a harmadik pedig a finom védelem általában készülék előtt közvetlenül...
Sziasztok
Valaki megépitete már ezt az áramkört?
kössz
Hoppá! D jelleg görbéjü nem jellegü.
Olvasok kedvéért a drendszerü a Diazed ami 1szer olvad ki, d jelleg görbéjü ami a reagálási ídőre vonatkozik.
Finom ötlet! Régóta rágodom egy ilyenen.
Többek szerint a villámvédelemhez 4szintü védelem kell.
Nos nem oldhatom meg az egész társasház védelmét saját pénzből.
Ez a megoldás azomban pont megfelelőnek tűnik.
Javaslatom, az olvadó betét hejére D rendszerű kismegszakító ami, mindkét ágat meg szakítja. mennyire lehet instabil a kapcsolás, pl az egyik kondit 20µra választanám.
A kapcsolás maga tetszik, csak az a bajom, hogy egy számítógép egy Ampernél többet "rágcsál", min kéne változtassak, ha olyan 4-5 Amperrel szeretném használni a kapcsolást...?