



Egyszerű HF erősítő (200mW)





2012. március 26. 07:49
Vélemény:
29
Szavazat:
12
Mai látogató:
3
Utolsó látogatás:
Ma 23:54:07
Legújabb írás
2025-01-01 15:06

























Vélemény:
29
Szavazat:
12
Mai látogató:
3
Utolsó látogatás:
Ma 23:54:07
2025-01-01 15:06Nem azért mert olyan drága hanem olyan potit nem kapok amilyen egyszerre ki-be kapcsolós és pométer egyben.Mert egy 3 tranzisztoros kisrádiót akarok készíteni.
nem fog működni. ha a csúszkára kötöd rá, szinte semmi jel nem fog átmenni, ha a bemenet és a potméter közé akkor brutálisan leosztja a jelet, így se nagyon marad mit erősíteni, ha pedig a poti és a test közé kötöd akkor meg nem lesz szabályozható, szinte mindig maxon ki lenne hajtva. értem én hogy csak egy 5k-s potid van, de szerintem nem sok az a 150 forint egy jóféle 1M-s potiért.
Szia! És azt nem lehetne megcsinálni hogy 5kOhmos potméter után betenni egy 950KOhm-os ellenállást?És akkor kijönne az 1MOhm :)
Szerintem két ok miatt nem javasolt. Egyfelől az előző fokozatterhelése jelentősen megnő, ami lehet hogy nem gond és bírja, lehet viszont hogy nem. Másfelől ez esetben át kell méretezni a bemeneti kondit. Izmosabbra...
Akkor mi történik ha az 1MOhmos potméter helyett 5 K Ohmosat teszek be??? 
Szia Köszönöm a válaszodat Attila.
Helló,Szerintem 30 ohm-tól felfelé működik. De ha fejhallgatóhoz kell, akkor én nem ezt használnám..ÜdvAttila
Mégegy kérdés. Erre hány Ohm-os fejhallgatót lehet kötni??
Köszönöm a válaszodat kedves Attila.Még kezdő vagyok.
Szia!Igen, lehet.ÜdvAttila