Számláló számkijelző

Nagyon egyszerű kapcsolás, a nyomógomb megnyomására a kijelző eggyel nagyobb számra lép. A nyomógomb kritikus, mivel ha normál mikrokapcsolót használunk, akkor egy gombnyomásra sokat ugrik a kijelzés a prellegés jelensége miatt. (az érintkező gombnyomáskor egy párszor még elpattan mielőtt nyugalomba kerül, emiatt egy gombnyomásra is sok impulzus keletkezik) Ennek kiküszöbölése miatt itt érdemes HALL elemes nyomógombot használni.